
Alternator 13565647, 13506432,13534116, 13545139 13565647 13552642 for Buick
Applicable models:Buick
Consult now
Reference part number:13565647, 13506432,13534116, 13545139 13565647 13552642
Product Attributes
| Rated output : | 12V 130A |
| Pulley : | 6PK |
| Size : | 24*18*17single unit inner box |
| Weight : | Net weight: 5.95kg |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | ACgenerator Alternator |
| Specification : | 12V 130A |
| Pulley : | 6PK |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | 13565647, 13506432 |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 30DAY |






Related Articles
This guide elaborates on the alternator’s function, vehicle specification checking, new vs. remanufactured options, brand selection, and maintenance, helping readers choose the right new alternator.....
The 300516-00030/30051600030 OEM starter motor, tailored for Doosan SD200N, offers perfect compatibility, consistent startup, durability and lower maintenance costs, suitable for construction and diesel equipment.....
This article introduces automotive urea pumps, covering their functions, benefits, common issues, factory advantages and references, helping ensure SCR efficiency and emission compliance.....
This article introduces automotive oil filters, fuel filters and high-performance clutch kits, covering their importance, features, applications, product info, maintenance tips and related part numbers.....
This article introduces a durable replacement alternator for Nissan Navara NP300, including its specifications, features, compatibility and advantages, serving various driving scenarios.....
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....

