
AC Generator 1800A123 A5075 UD01780A 0986080480 Suitable for Wranglers
Applicable models:Wranglers
Consult now
Reference part number:1800A123 A5075 UD01780A 0986080480 1800A211 115441 CAL35206、CAL35206ES、CAL352060S CAL35206RS DRA0148 JA1895IR 8EL738211311 ALM1895BS、 ALM1895DD ALM1895GB. ALM7895NW.ALM8895NW.ALM9895BS ALM1895YJ,ALM1895YX ALM1895ZD ALM1895NW ALM1895UX LRA03792 LRA02849、 ALM1895KL
Product Attributes
| Rated output : | 12V 84A |
| Pulley : | 5ПК |
| Size : | 24 * 18 * 17 Одноместный внутренний ящик |
| Weight : | Вес нетто: 5 кг |
| Packaging : | Нейтральная упаковка крафт - бумаги |
| Spot/Pre sale : | Наличные товары |
| Warranty : | Год |
| Product number : |
Product Details
| Type : | Генератор переменного тока |
| Specification : | 12V 84A |
| Pulley : | 5ПК |
| Brand : | Норкин. |
| Number : | 1800A123 |
| Quality : | Обновление |
| Delivery time : | Десять дней. |



Vehicle Fitment Table
| Vehicle | Year | Engine | Displacement |
|---|---|---|---|
| Citroën (Import) C4 AIRCROSS 1.6 | 2012– | 4A92, NKZ (4A92) | 1590 cc |
| Mitsubishi (Import) LANCER VIII Sportback (CX_A) 1.6 MIVEC | 2010– | 4A92 | 1590 cc |
| Peugeot (Import) 4008 1.6 | 2012– | 4A92 | 1590 cc |
| Mitsubishi Colt Plus VII 1.3 Z2_W | 2004– | 4A90 | 1332 cc |
| Mitsubishi Colt Plus VII 1.5 Z2_W | 2004– | 4A91 | 1498 cc |
| Mitsubishi Colt VI 1.1 Z2 Z3 | 2004–2012 | 3A91 | 1124 cc |
| Mitsubishi Colt VI 1.3 Z2 Z3 | 2004–2012 | 4A90 | 1332 cc |
| Mitsubishi Colt VI 1.5 Z2 Z3 | 2004– | 4A91 | 1499 cc |
| Mitsubishi Colt VI 1.5 CZT Z2 Z3 | 2006–2009 | 4A91 | 1499 cc |
| Mitsubishi Colt VI 1.4 CZT Z2 Z3 | 2008– | 4A90 | 1332 cc |
| Mitsubishi Lancer VI 1.5 CX CY CZ | 2008– | 4A91 | 1499 cc |
| smart Forfour 1.1 454 | 2004– | M134.910, M134.911 | 1124 cc |
| smart Forfour 1.3 454 | 2004– | M135.930 | 1332 cc |
| smart Forfour 1.5 454 | 2004–2007 | M135.950 | 1499 cc |
| smart Forfour 1.5 Brabus 454 | 2004–2007 | M122.950 | 1468 cc |
Related Articles
This guide outlines key factors for selecting a suitable starter for Doosan SD200N excavator, covering OEM vs. aftermarket choices, key specifications, replacement signs and maintenance, and the benefits of factory-direct products.....
Upgrade your Toyota Paso & Texel with factory-produced OEM starters, ensuring reliable engine starts, long-lasting performance, easy installation, and full safety compliance.....
This guide elaborates on the alternator’s function, vehicle specification checking, new vs. remanufactured options, brand selection, and maintenance, helping readers choose the right new alternator.....
The 300516-00030/30051600030 OEM starter motor, tailored for Doosan SD200N, offers perfect compatibility, consistent startup, durability and lower maintenance costs, suitable for construction and diesel equipment.....
This article introduces automotive urea pumps, covering their functions, benefits, common issues, factory advantages and references, helping ensure SCR efficiency and emission compliance.....
This article introduces automotive oil filters, fuel filters and high-performance clutch kits, covering their importance, features, applications, product info, maintenance tips and related part numbers.....

