
Alternator 0124315030 0124315042 11204139 A85814 I1528 A5057N for John Deere
Applicable models:John Deere
Consult now
Reference part number:0124315030 0124315042 11204139 A585814 I1528 A5057N,4024HF 4024T 4024,4720 ,4520,SE501831 MG471 12445N,5225, 5325, 5425, 5525, 5065M, 5075M,5225, 5325, 5425, 5525, 5065M, 5075M,IA1528 AL5057N RE509648 RE529377
Product Attributes
| Rated output : | 12V 90A |
| Pulley : | 6PK |
| Size : | 24*18*17single unit inner box |
| Weight : | Net weight: 5.25kg Gross weight: 5.6kg |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | ACgenerator Alternator |
| Specification : | 12V 90A |
| Pulley : | 6PK |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | 0124315030 0124315042 |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 30DAY |






Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

