
12V 190A ALTERNATOR FOR 7LA 7L6 7L7 059903018X 059903018 059903023 LR1190912
Applicable models:AUDI A4 A6 3.0
Consult now
Reference part number:059903018EX 059903018K 0121715076 0986081930 115910 FP133000230821-WXF133000230821 ALB5176DD 059903018TV 059903018TX 439781
Product Attributes
| Rated output : | 12V 180A |
| Pulley : | 6pk |
| Size : | 44*24*19cm single unit inner box |
| Weight : | NET WEIGHT:7.7KG GROSS WEIGHT:7.95KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | Acgenerator |
| Specification : | 12V 180A |
| Pulley : | 1PK |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | 059903018 |
| Quality : | Renovate |
| Delivery time : | 10 days |





Related Articles
This article elaborates on the clutch pressure plate’s function, types, materials, failure symptoms, selection and maintenance, and recommends high-quality OEM-grade products for reliability.....
This article explains the definition, working principle and common faults of engine starter motors, introduces compatible models for Ford, Lincoln and Mercury, and recommends reliable factory supplies.....
This article elaborates on vehicle alternators’ working principles, types, selection factors, failure symptoms, and the importance of reliable suppliers for stable automotive performance.....
This guide explains industrial motor starters, including their definition, key functions, common types, applications and selection factors, aiding in rational selection for industrial use.....
This article introduces the urea pump’s working principle, significance, OEM part numbers, Volvo truck applications, key features, failure signs and its role in diesel SCR systems for NOx reduction.....
This article explains the alternator charging system in modern vehicles, including how it generates, converts, and regulates electrical power. It also covers key components, working principles, common issues, and OEM alternator models for Hyundai and other appl....

