
24V 100A ALTERNATOR for Scania Engine 1888010 2398368 A4TR5691 ATG19749 20220、A004TR5491、
Applicable models:SCANIA G310、P230
Consult now
Reference part number:1888010 2398368 A4TR5691 ATG19749 20220、A004TR5491、570887 A004TR5491AZ 2448165 2395910、2398368 10571614, 5714398RIBS, A4TR5491AT A4TR5693 A004TR5491AT 1777464 1888010 1504316 1774595 1777299 114382 19091007 1884268 573015 0570887 1475570, 1504316, 1571614,1763035 20290 A004TR5691 01888010 573015 0518064, 571439, 571613,571614, 1763036 1442788 1475569,
Product Attributes
| Rated output : | 28V 100A |
| Pulley : | 10PK |
| Size : | 26*26*21.5 cm single unit inner box |
| Weight : | net weight:7.55KG gross weight:8.25KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | AIternator |
| Specification : | 28V 100A |
| Pulley : | 10PK |
| Brand : | nuojin |
| Number : | 1888010 2398368 |
| Quality : | Renovate |
| Delivery time : | 10DAY |





Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

