
24V Alternator For MERCEDES-BENZ FOR MAN 0120400699, 0120400774, 0120489221, 0120489225, 0120489231
Applicable models:MERCEDES-BENZ 5T 10T 11T OM423,OM422
Consult now
Reference part number:0120400699, 0120400774, 0120489221, 0120489225, 0120489231 0051548302, 0051548502, 0061546702, 0071542102 0051543102, 005154310280, 0051545102, 005154510280 0986031310 0120489727 0120489728 0120400699, 0120400774, 0120489221, 0120489225 0120489231, 0120489284, 0120489727, 0120489728 0986033511, 0986033570, 0986033571 CA187IR,Iskra11201047, 11201087, 11201151 0986030270, 0986031310,0986031311, 0986033510, 11201360 AAK1125, 11201201
Product Attributes
| Rated output : | 24V 35A |
| Pulley : | |
| Size : | 24*18*17 cm single unit inner box |
| Weight : | net weight:5KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | AIternator |
| Specification : | 24V 35A |
| Pulley : | |
| Brand : | nuojin |
| Number : | 0120400699 0120489728 0051545102 |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 10DAY |


Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

