
Alternator ME221165 A004TU6084 A004TU6088 A004TU6181 ALM6511BS,ALM6511GB, A004TU6584,M000T90881 ME221165,ALM6511LK,ALM6511LP LRA03411,LRA3411,ALM6511 FOR Mitsubishi
Applicable models:Mitsubishi
Consult now
Reference part number:ME221165,A004TU6084 A004TU6088 A004TU6181,ALM6511BS,ALM6511GB, A004TU6584,M000T90881 ME221165,ALM6511LK,ALM6511LP,LRA03411,LRA3411,ALM6511,ALM6511NW. ALM6511UH,ALM6511UX,ALM7511BS,A004TU6084,A004TU6088,A004TU6181.ME30073,A004TU6584,A004TU6888,A4TU16888, A4TU6084.,A4TU6088,A4TU6181.A4TU6888. ME215129.ME300073,A004TU6888,A4TU6084,ME215129,ALM6511WA,ME300549
Product Attributes
| Rated output : | 24V 80A |
| Pulley : | 2PK |
| Size : | |
| Weight : | Net weight 9.01kg, gross weight 9.35kg |
| Packaging : | Neutral packaging |
| Spot/Pre sale : | Presale |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | Alternator |
| Specification : | 24V 80A |
| Pulley : | 2PK |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | |
| Quality : | refurbish |
| Delivery time : | 30 days |






Compatible Models
| Model | Year | Engine | Displacement | Power | Type |
|---|---|---|---|---|---|
| Mitsubishi (Import) Canter (FE5, FE6) VI Canter 60 | 1996- | 4D34-2AT4 | 3908 cc | 100 kW | - |
| Mitsubishi (Import) Canter (FE5, FE6) VI Canter 60 | 1996- | 4D34-2AT4 | 3908 cc | 100 kW | - |
| Mitsubishi (Import) Canter (FE5, FE6) VI Canter 60 | 2001- | 4D34-2AT6 | 3908 cc | 105 kW | - |
| Mitsubishi (Import) Canter (FE5, FE6) VI Canter 75 | 1997- | 4D34-2AT4 | 3908 cc | 100 kW | - |
| Mitsubishi (Import) Canter (FE5, FE6) VI Canter 75 | 2001- | 4D34-2AT6 | 3908 cc | 105 kW | - |
Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

