
12V Auto Alternator For Nissan Altima,Sentra 23100-JA02A 23100-JA02B 23100-JA02C
Applicable models:Nissan Altima,Sentra Rogue
Consult now
Reference part number:23100-JA04A 23100-JA04B 23100-JA04C 260955优良 2650364 TG11S092 TG11S110 TG12C032 23100-JA02B 23100-JA02C TG12C032,TG12C116,TG12S217 23100-JA02A 23100-JA02A,23100-JA02B,23100-JA02C
Product Attributes
| Rated output : | 12V 110A |
| Pulley : | 6PK |
| Size : | 24*18*17single unit inner box |
| Weight : | net weight:6.25KG gross weight:6.5KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | ACgenerator Alternator |
| Specification : | 12V 110A |
| Pulley : | 6PK |
| Brand : | nuojin |
| Number : | 11258 23100-JA02A |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 10 day |





Related Articles
This article elaborates on the clutch pressure plate’s function, types, materials, failure symptoms, selection and maintenance, and recommends high-quality OEM-grade products for reliability.....
This article explains the definition, working principle and common faults of engine starter motors, introduces compatible models for Ford, Lincoln and Mercury, and recommends reliable factory supplies.....
This article elaborates on vehicle alternators’ working principles, types, selection factors, failure symptoms, and the importance of reliable suppliers for stable automotive performance.....
This guide explains industrial motor starters, including their definition, key functions, common types, applications and selection factors, aiding in rational selection for industrial use.....
This article introduces the urea pump’s working principle, significance, OEM part numbers, Volvo truck applications, key features, failure signs and its role in diesel SCR systems for NOx reduction.....
This article explains the alternator charging system in modern vehicles, including how it generates, converts, and regulates electrical power. It also covers key components, working principles, common issues, and OEM alternator models for Hyundai and other appl....

