
Starter Motor 3921682, 3935888 228000-2290 4741012 113114 17548 STR-6086 1-17548 ECS00090 17244 17548 617500 3935888, 2280002290, 2280002291 for Kalepete Bobcat Cummins Dodge
Applicable models:Kalepete Bobcat Cummins Dodge
Consult now
Reference part number:3921682, 3935888 228000-2290 4741012 113114 17548 4741012, 4746639 ECS00090 2-1739-ND-2 STR-6086 1-17548 ECS00090 17244 17548 617500 4741012, 4746639, 5016522AA 3604684NW, 3604684RX, 3921682,3935888, 2280002290, 2280002291 2280002292, 9722809229,4746639 228000-2291, 228000-2292, 9722809229, 5016522AA,3604684NW, 3604684RX, 3921682, 3935888
Product Attributes
| Power horsepower : | 12V 2.5KW |
| Number of feet : | 13T |
| Size : | 24*12*16single unit inner box |
| Weight : | Net weight 7.75kg, gross weight 8.2kg |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | Starter Motor |
| Specification : | 12V 2.5KW |
| Number of feet : | 13T |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | 3921682, 3935888 |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 30DAY |





Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

