
Starter 97VB11000AB,97VB11000AV、97VBAA、97VBAB 015216,0986020181,112251,CST14100 DRS3535N、RAS34646,5026497、835FAC FOR Ford Transit Bus
Applicable models:Ford Transit Bus
Consult now
Reference part number: 97VB11000AB,97VB11000AV、97VBAA、97VBAB 015216,0986020181,112251,CST14100 DRS3535N、RAS34646,5026497、835FAC 1024508、1027928、1059179、1073108、1093471. 1105310、13130009、1416198、1416252、1626195.97VB11000AV、97VBAA、97VBAB、97VBAV.98VB11000AA、98VB11000AB、98VB11000B1A.98VB11000B3A、98VB11000BA、98VBB1A.98VBB3A、98VBB3B、R835F11000AC、R835XAC. R98VB11000B1A,CS977,MSR8918,220164 STF0977AB、STF0977BA.STF0977LP.STF0977MA STF0977RD、STF0977TJ,STF0977XY、STF0977YJ STF0977RB、STF0977WA、STF977WA,20500976 STR2218H,438065、455895、D7R70,98VB11000B3B 2-2460-FD、2-2460-FD-U,32512N
Product Attributes
| Power horsepower : | 12V 2.3KW |
| Number of feet : | 13T |
| Size : | 24*12*16single unit inner box |
| Weight : | Net weight 4.45kg |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | ACgenerator Alternator |
| Specification : | 12V 2.3KW |
| Number of feet : | 13T |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | 97VB11000AB,97VB11000AV |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 30DAY |





Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

