
Starter 28100-0Q012 0001107438.0001107439 0986021550 11396 is suitable for Citroen, Peugeot, Toyota
Applicable models:Citroen, Peugeot, Toyota
Consult now
Reference part number: 28100-0Q012 0001107438.0001107439 0986021550 11396 RAS31117 42021550 HCP2039 CS1407 CS1407 8EA012527581、8EA738258501 STR2119 191205、438192、438311、438312 458248.TS10E1、TS10E11、TS10E1RC TS12E20033295N 1612092980、1612093080 1612350480.1612350580 1637179880、1638125580 5802AL5802AN、5802EY、5802EZ STB1407CY STB9487YJ
Product Attributes
| Power horsepower : | 12V 1.1KW |
| Number of feet : | 8T 9T |
| Size : | 24*18*17single unit inner box |
| Weight : | Net weight 2.9kg |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | ACgenerator Alternator |
| Specification : | 12V 1.1KW |
| Number of feet : | 8T 9T |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | 28100-0Q012 |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 30DAYS |





Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

