
Starter Motor 228000-7470 428000-0600 S114-235 119626-77010 12145077010 18426 S114-231B, S114-235, , S114-235B S114-625, S114-625A, S114-625B, S114-231B for Yamar 3TNV70 YM140 140D YM142 YM146 YM147
Applicable models:Yamar 3TNV70 YM140 140D YM142 YM146 YM147
Consult now
Reference part number:228000-7470 428000-0600 S114-235 119626-77010 AM879204,12145077010 18426 SE501858, 228000-7471,S114-231B, S114-235, , S114-235B S114-625, S114-625A, S114-625B, S114-231B S114625 S114-235A S114-625A AM879204 M809215 42186N 228000-7470 228000-7471 228000-7472 428000-0600 S114-235 S114-625 S114-231B S114-235B S114-625B AM809215 AM880978 SE501858 119626-77010 119865-77011 119626-77011 119865-7701 2280007470 2280007471 2280007472 4280000600 S11423 TY25238 11962677010 11986577011 11962677011 119865 S114-625, S114-625A, S114-625B, S11423
Product Attributes
| Power horsepower : | 12V 1.1KW |
| Number of feet : | 9T |
| Size : | 24*12*16single unit inner box |
| Weight : | Net weight 3.3kg Net weight 3.3kg |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | Starter Motor |
| Specification : | 12V 1.1KW |
| Number of feet : | 9T |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | 228000-7470 428000-0600 |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 30DAY |





Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

