
Auto starter motor QDJ254 D1301-3708100 D0308-3708100
Applicable models:YUCHAI
Consult now
Reference part number:QDJ254 D1301-3708100 D0308-3708100 D13013708100 23300k9160 27050-1110 QDJ254 QDJ2610 QDJ2608V QDJ251AT QDJ254 STQ3254LC STQ3254ZL STQ3254WA D13013708100 YC4D80T3A1 300N10508Z,1-653-25W STQ3254UW,QDJ2659E-P QDJ251AT
Product Attributes
| Power horsepower : | 24V 5.5KW |
| Number of feet : | 11T |
| Size : | 32*12*18 cm single unit inner box |
| Weight : | net weight:7.85KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | Engine starter |
| Specification : | 24V 5.5KW |
| Number of feet : | 11T |
| Brand : | nuojin |
| Number : | QDJ254 D1301-3708100 |
| Quality : | Regeneration |
| Delivery time : | 10DAY-30DAY |





Related Articles
This article explains the alternator charging system in modern vehicles, including how it generates, converts, and regulates electrical power. It also covers key components, working principles, common issues, and OEM alternator models for Hyundai and other appl....
This article introduces high performance car alternators, covering features, benefits, and applications, including higher output, stability, and support for modified and heavy-duty vehicles.....
This article explains the function and benefits of a clutch release bearing kit, highlighting its role in smooth clutch operation, improved durability, reduced noise and vibration, and enhanced transmission performance in automotive applications.....
This article reviews common clutch release bearing failures such as noise, vibration, and wear, and explains how durable designs improve reliability, reduce maintenance, and extend service life in automotive clutch systems.....
OEM starter motors ensure reliable, durable, and high-performance vehicle starts, offering precise fit, long-lasting durability, and smooth engine operation for cars, trucks, and SUVs.....
Upgrade your vehicle’s performance with a complete clutch kit. Ensure smooth acceleration, reliable torque transfer, and long-lasting durability for street, racing, or heavy-duty driving....

