
0001372006 0986018370 0051515001 A006151150180 Lester 30111 24 Volt Starter Motor For MERCEDES-BENZ TRUCK ACTROS AXOR
Applicable models:MERCEDES-BENZ TRUCK ACTROS AXOR
Consult now
Reference part number:41519001 004.151.9401 19024179 DRS3675 DRS7320 11.131.908 A004151950180 A004151940180 004151940180 0041519 11.139.158 11.131.016 860615 30110 30110N 111771 CS1077 0001371019 0001372001 0986017320 004-151-88-01 0041518801 0001 372 001 A004-151-88-01 A0041518801 004-151-94-01 004151940 A005151500180, 458198, 585420,0986018370 A004-151-94-01 A0041519401 004-151-90-01 004151900 LRS1961, 0041515001, 0041519001, 0051515001, 005151500180, 0051516401, 005151640180, 0986018370, 1837, 1518391R, 19011501, LRS01961,
Product Attributes
| Power horsepower : | 24V 6.2KLW |
| Number of feet : | 11T |
| Size : | 44*24*19 cm single unit inner box |
| Weight : | net weight:16.2KG gross weight:16.8KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | STARTER |
| Specification : | 24V 6.2KW |
| Number of feet : | 11T |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | 0001372006 A0051515001 |
| Quality : | REMANUFACTURE |
| Delivery time : | 10DAY--30DAY |





Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

