
Starter 0001107451 0001107508 0001107509 0001107534 428000-7934 for Audi
Applicable models: Audi A4 A5 A6 Q5 B8
Consult now
Reference part number:06H911024AX, 06H911024BX, 438000-7931, 438000-7932 0001107534 0001107535 06H-911-021E 06D-911-021D 428000-7934 MS438000-2230, 428000-7930, DRS0944, ST1051, 25-5031, 428000-7936, 428000-7937, 428000-7934, 428000-7935, 4280007937, 420007930, LRS3858, 10982N, 4280007936, CST40416, 4280002230, 910944, AEY3858, EAA-122895, 6040416.1
Product Attributes
| Power horsepower : | 12V 1.6KW |
| Number of feet : | 11T |
| Size : | 24*12*16cm single unit inner box |
| Weight : | NET WEIGHT:6KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | Enginestarter |
| Specification : | 12V 1.6KW |
| Number of feet : | 11T |
| Brand : | NUO JIN |
| Number : | 428000-7934 |
| Quality : | Renovate |
| Delivery time : | 10 days |



Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

