
Starter Motor M9T65271 M90R3553SE 0061514801 0061516801 0071510801 Fits Mercedes Atego Axor OM902 OM906
Applicable models:MERCEDES TRUCK Atego OM902 OM906
Consult now
Reference part number:M9T65271 M90R3553SE 0061514801 0061516801 0071510801 LRS02727 0061514801 A0061516801 M009T65271 LRS02727, M9T66171, M009T64371, 0061514801 M009T65271, M9T65271, 0071510801, A0061516801 M9T66171,M009T64371,0061514801,M009T65271 M9T65271 M9T66171 M009T64371 CST25633 M9T65271,0071510801,A0061516801 0071510801, A0061514801 A0071510801 A0071514901 M009T64371 M009T65271 0061514801 0061516801 0071510801 A0071514901 M009T64371 M009T65271 M009T66171
Product Attributes
| Power horsepower : | 24V 5.5KW |
| Number of feet : | 13T |
| Size : | 44*24*19 cm single unit inner box |
| Weight : | net weight:8.75KG gross weight:9.25KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | ENGINE STARTER |
| Specification : | 24V 5.5KW |
| Number of feet : | 13T |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | M9T65271 0071510801 |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 10DAY |





Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

