
Car Starter Motor 28100-31131 428000-6840 428000-6841 For Toyota Land Cruiser Prado FJCruiser Lexus GX460
Applicable models:For Toyota Lexus
Consult now
Reference part number: 28100-0P061 19176、428000-6841、28100-31131、410-52463、SND0759、ND280-0391DSN1241 4280006840 4280006841 2810031131 2810031141 4280006881 28100-31141 428000-6881 STN9841ZD, 2810031111, 2810031160, 428000-6840 428000-6841 28100-31130 428000-6840, 2810031111, 2810031130, 2810031131, 2810031160, 19176N, DSN1241, 28100-31160, 28100-31131, 28100-31130,
Product Attributes
| Power horsepower : | 12V 1.4KW |
| Number of feet : | 10T |
| Size : | 24*12*16cm single unit inner box |
| Weight : | NET WEIGHT:3.65KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | Enginestarter |
| Specification : | 12V 1.4KW |
| Number of feet : | 1PK |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | 28100-31131 |
| Quality : | Renovate |
| Delivery time : | 10 days |





Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

