
KOMATSU Starter 228000-0630 228000-0631 600-863-4210 PC200-6/7
Applicable models:KOMATSU PC60-7 PC130-7 S4D102 S6D102
Consult now
Reference part number: 228000-0630 228000-0631 600-863-4210 PC200-6/7 0-24000-3060, 240003240 38644320 6008634410 600-863-4410 0-24000-3060 0240003240 0240003060 38644320 6008633110 0-24000-3060 6008634410 6008634510 600-863-4110, 600-863-4130 600-863-4210 600-813-4130 0240003060 0240003240 6008134110 6008134130 6008135110 0240003060 8972202974 6008634510 6008634410 0240003060 38644320 6008634410 6008634510 600863220 600-863-
Product Attributes
| Power horsepower : | 24V 4.5KW |
| Number of feet : | 10T |
| Size : | 44*24*19 cm single unit inner box |
| Weight : | net weight:10KG |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | Engine starter |
| Specification : | 24V 4.5KW |
| Number of feet : | 10T |
| Brand : | nuojin |
| Number : | 228000-0630 |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 10DAY |


Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

