
Starter 8980723150 8980723151 M008T81571 M8T81571 MITM8T81571 19545 for Mitsubishi D04FR 4LE2 4LE2X SK70-8
Applicable models:Mitsubishi D04FR 4LE2 4LE2X SK70-8
Consult now
Reference part number:8980723150 8980723151 M008T81571 M8T81571 MITM8T81571 19545 VI8980723151 S-80617 STM1571 STR71329 UD17039S 115802 130-80174 131.521.112 19545N 243-22213
Product Attributes
| Power horsepower : | 24V 3.2KW |
| Number of feet : | 11T |
| Size : | 24*12*16single unit inner box |
| Weight : | Net weight 5.85kg |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | starter |
| Specification : | 24V 3.2KW |
| Number of feet : | 11T |
| Brand : | nuojin |
| Number : | M8T81571 8980723150 8980723151 |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 10 day |




Related Articles
This paper introduces common failures, possible causes and troubleshooting methods of industrial-grade starters for Jaguar vehicles, helping improve maintenance efficiency and reduce downtime.....
This article elaborates on the clutch pressure plate’s function, types, materials, failure symptoms, selection and maintenance, and recommends high-quality OEM-grade products for reliability.....
This article explains the definition, working principle and common faults of engine starter motors, introduces compatible models for Ford, Lincoln and Mercury, and recommends reliable factory supplies.....
This article elaborates on vehicle alternators’ working principles, types, selection factors, failure symptoms, and the importance of reliable suppliers for stable automotive performance.....
This guide explains industrial motor starters, including their definition, key functions, common types, applications and selection factors, aiding in rational selection for industrial use.....
This article introduces the urea pump’s working principle, significance, OEM part numbers, Volvo truck applications, key features, failure signs and its role in diesel SCR systems for NOx reduction.....

