
starter 28100-47171 4280007913 4280007914 4280007915 is suitable for Toyota Corolla Yaris
Applicable models:Toyota Corolla Yaris
Consult now
Reference part number:28100-47171 4280007913 4280007914 4280007915 CST40299、CST40299AS、CST40299ES CST402990S CST40299RS DRS1181 4280007900、4280007901.4280007902.4280007903.4280007904、4280007905 4280007910,4280007911,4280007912. 4280008430,4280008431 281000Y090、281000Y091 4280008434.4280008435.4280008441 4280008444 DSN1009 4280008442 4280008443 STN7440BA,STN7440ZD,STN8440BA. STN8440YJ,STN8440ZD,30569N 116003,2810047180、2810047171 4280008432.,281000Y100 81523708,281000Y101、2810047170
Product Attributes
| Power horsepower : | 12V 1.2KW |
| Number of feet : | 9T |
| Size : | 24*12*16single unit inner box |
| Weight : | Net weight 2.25kg |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | starter |
| Specification : | 12V 1.2KW |
| Number of feet : | 9T |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | 28100-47171 |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 30 DAYS |





Related Articles
This article elaborates on the clutch pressure plate’s function, types, materials, failure symptoms, selection and maintenance, and recommends high-quality OEM-grade products for reliability.....
This article explains the definition, working principle and common faults of engine starter motors, introduces compatible models for Ford, Lincoln and Mercury, and recommends reliable factory supplies.....
This article elaborates on vehicle alternators’ working principles, types, selection factors, failure symptoms, and the importance of reliable suppliers for stable automotive performance.....
This guide explains industrial motor starters, including their definition, key functions, common types, applications and selection factors, aiding in rational selection for industrial use.....
This article introduces the urea pump’s working principle, significance, OEM part numbers, Volvo truck applications, key features, failure signs and its role in diesel SCR systems for NOx reduction.....
This article explains the alternator charging system in modern vehicles, including how it generates, converts, and regulates electrical power. It also covers key components, working principles, common issues, and OEM alternator models for Hyundai and other appl....

