
Alternator 06H903017K,06H903016T,06H903017DX,06H903017KX LR1180853,ALV3798BS,ALV3798GB FG20S015、FGN15S015 FGN20S036 for AudiA4 A6 Q5 Q3
Applicable models: AudiA4 A6 Q5 Q3
Consult now
Reference part number:06H903017K,06H903016T,06H903017DX,06H903017KX LR1180853,ALV3798BS,ALV3798GB 06H903016T,06H903017D,06H903017DX 06H903017K,06H903017KX,06H903018M,06H903018MX 439710,439798、440301.440438.FG18T063 FG20S015、FGN15S015 FGN20S036
Product Attributes
| Power horsepower : | 12V 180A |
| Number of feet : | 6PK |
| Size : | 24*18*17single unit inner box |
| Weight : | 7.4kg |
| Packaging : | Neutral kraft paper packaging |
| Spot/Pre sale : | Spot goods |
| Warranty : | 1 year |
| Product number : |
Product Details
| Type : | ACgenerator Alternator |
| Specification : | 12V 180A |
| Number of feet : | 6PK |
| Brand : | NUOJIN |
| Number : | 06H903017K,06H903016T |
| Quality : | Remanufacture |
| Delivery time : | 30DAY |





Related Articles
This article introduces a professional Mitsubishi alternator supplier, covering its high-quality OEM-compliant products, models, features, applications, advantages and maintenance tips for global customers.....
Traditional starters have high energy consumption and frequent maintenance; brushless starters achieve high efficiency, long life and high torque via electronic commutation, suitable for automotive and industrial fields with customized OEM solutions.....
This article introduces long life alternators, their key features, industry applications, technical specs and customization options, highlighting their reliability for automotive and industrial use.....
High-torque starter motors deliver powerful rotational force for reliable engine ignition, with advantages of durability, energy efficiency and wide compatibility, and professional manufacturers ensure consistent quality and tailored OEM solutions for automotiv....
High-performance starter motors ensure quick, efficient and consistent engine ignition, with high torque, durability and energy efficiency, widely applied in automotive and industrial sectors to reduce downtime and lower maintenance costs.....
A smart voltage regulated alternator with an intelligent regulator optimizes charging, boosts energy efficiency, extends battery life, and is widely used in automotive and industrial applications....

